logo

30 gru 2015

Pięć zastosowań marihuany w medycynie.

Na całym świecie coraz więcej krajów dopuszcza do użytku marihuanę jako środek wspomagający leczenie wielu schorzeń przewlekłych. Dzieje się tak za sprawą udowodnianych naukowo zdrowotnych właściwości marihuany, która staje się wybawieniem od bólu dla wielu osób. Przy jakich terapiach leczniczych jest stosowana, opisujemy poniżej. Wpływ na łagodzenie bólu. Przy silnych bólach jakie wywołuje m.in. stwardnienie rozsiane, coraz mniej środków pomaga jego uśmierzaniu. Bardzo często nie pomagają już tradycyjnie stosowane lekarstwa, które oprócz tego mają silne skutki uboczne oddziałujące na cały organizm. Dzięki zastosowaniu marihuany można z powodzeniem łagodzić bóle, o czym przekonało się już bardzo wielu pacjentów. Dziś oblicza się, że co piąty chory na stwardnienie rozsiane stosuje marihuanę, legalnie lub nie.

Pomoc przy chemioterapii. W czasie stosowania chemoterapii najczęstszą dolegliwością są pojawiające się silne mdłości i wymioty. Badania, które zostały przeprowadzone przez naukowców w USA, potwierdziły, że u chorych którzy stosowali marihuanę w postaci wziewnej, mdłości znikły niemal całkowicie w 20 procentach przypadków, a w ponad 50 procentach pacjenci odczuli je znacznie słabiej. Obniżenie ciśnienia w gałce ocznej. Lekarze okuliści potwierdzają, że ziele marihuany może w znacznym stopniu obniżyć ciśnienie w gałce ocznej, a dzięki temu następuje opóźnienie procesu rozwoju jaskry w oczach, a więc możliwości utraty wzroku lub jego znacznego uszkodzenia.

Obniżenie poziomu cukru. Okazuje się, że również dla chorych na cukrzycę marihuana może okazać się doskonałym lekarstwem. Badania naukowe potwierdziły pozytywny wpływ marihuany na dolegliwości związane z powikłaniami cukrzycy, które doprowadzają do utraty wzroku. Dzięki regularnemu zażywaniu odpowiedniej dawki konopi, stwierdzono u pacjentów spadek wysokiego poziomu glukozy we krwi. Wzrost apetytu. U pacjentów którzy cierpieli na zaburzenia związane z utratą apetytu, po zażyciu odpowiednich dawek ziela marihuany, stwierdzono pobudzenie apetytu, co jest bardzo pożądane np. u chorych na AIDS, szczególnie zagrożonych spadkiem masy ciała.

Zobacz również