logo

26 kwi 2022

10 rzeczy, które osoby starsze powinny wiedzieć o medycznej marihuanie

10 rzeczy, które starsi powinni wiedzieć o medycznej marihuanie

Posted by Marihuana Doctors on 12/01/2017 in Zasoby dla osób starszych

Zaktualizowano 21 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Starzenie się jest częścią naturalnego procesu życia, który może obdarzyć nas mądrością i doświadczeniem, ale idzie też w parze z różnymi zmianami fizycznymi, z którymi radzenie sobie może być mniej przyjemne. W miarę jak pokolenie wyżu demograficznego wchodzi w wiek senioralny, co sprawia, że duża część populacji ma 65 lat i więcej, problemy ze wzrokiem, chorobami układu krążenia i zaburzeniami funkcji poznawczych będą narastać. Na szczęście, skoro w sondażu Gallupa z 2015 roku 58% ankietowanych dorosłych Amerykanów stwierdziło, że używanie marihuany powinno być legalne, na horyzoncie pojawia się nadzieja dla wielu dolegliwości związanych ze starzeniem się.

Kiedyś wydawało się, że leki na receptę są rozwiązaniem dla osób starszych, ale skoro 30 procent osób w wieku 65 lat i więcej używa leków na receptę, marihuana może być alternatywą dla tych, którzy chcą zwalczyć ból i poprawić jakość swojego życia. Status marihuany jako narkotyku z listy 1 oznacza, że badania nad jej możliwościami medycznymi są opóźnione, ale sytuacja zmienia się na korzyść konopi.

Wraz z legalizacją zarówno do celów rekreacyjnych, jak i leczniczych, która ma miejsce w całym kraju, jest więcej powodów niż kiedykolwiek, aby rozważyć potencjał marihuany w zmniejszaniu bólu i poprawie jakości życia. Dla tych, którzy mają więcej niż 65 lat i są zainteresowani CBD lub olejem CBD, nasionami marihuany i przetworami w celu uzyskania ulgi, oto kilka rzeczy, o których warto wiedzieć.

Leczenie bólu

Według dr Igora Granta, przewodniczącego Wydziału Psychiatrii UCSD, "Istnieje coraz więcej dowodów na to, że konopie indyjskie są pomocne w leczeniu niektórych rodzajów bólu." Na przykład, jeśli chodzi o ból spowodowany zapaleniem stawów, ostatnie badania wykazały, że w stawach artretycznych znajduje się więcej receptorów kannabinoidowych typu 2 (CB2), dzięki czemu konopie indyjskie, wdychane lub spożywane, mogą zapobiegać stanom zapalnym.

Zapomnij o farmaceutykach

Wiele osób polega na lekach wydawanych na receptę, aby poradzić sobie z problemami zdrowotnymi, a liczba ta wzrasta wraz z wiekiem. Niestety, wiele farmaceutyków ma właściwości uzależniające, które są szkodliwe dla dobrego samopoczucia. Na szczęście, badanie przeprowadzone przez Journal of the American Medical Association Internal Medicine wykazało, że w stanach, które dopuszczają stosowanie medycznej marihuany, wskaźnik nadużywania opioidów jest niższy, co stanowi doskonały argument za skorzystaniem z innej opcji.

Silne działanie przeciwzapalne

Powszechnie wiadomo, że starość może prowadzić do pogorszenia stanu fizycznego, ale tak naprawdę to stany zapalne i wolne rodniki są przyczyną dolegliwości związanych ze starzeniem się. Jak twierdzi dr Robert Melamede, "nikt nie umiera z powodu starości, lecz z powodu chorób związanych z wiekiem". Ponieważ konopie, odmiana rośliny cannabis sativa, są bogate w kwasy tłuszczowe, które są niezbędne dla zdrowia organizmu, mogą zwiększyć aktywność endokannabinoidów w organizmie i zmniejszyć dolegliwości związane z bólem.

Opcje inhalacji

Pomysł zapalenia papierosa może nie spodobać się wielu seniorom, którzy są już na przysłowiowym celowniku, ale istnieją opcje wykraczające poza zwykłe palenie. W związku z tym, że legalizacja zmienia się w szybkim tempie, seniorzy mają możliwość spróbowania przetworów zamiast zapalania. Obecnie konopie indyjskie można znaleźć nie tylko we wszystkim, od krakersów po czekoladę, ale także w każdym przepisie, który wymaga użycia masła lub oleju!

Nie trzeba się naćpać

Większość osób, które są choćby w niewielkim stopniu zaznajomione z marihuaną, doskonale zna stereotypy związane z naćpaniem się, od jedzenia Cheetosów po oglądanie zbyt dużej ilości telewizji. Chociaż uczucie "haju" jest związane ze związkiem THC, istnieje wiele odmian medycznych, które nie zawierają tego związku, ale nadal zapewniają korzyści medyczne związane z rośliną konopi.

Nauki ścisłe

Nadal wiele brakuje w naszym rozumieniu marihuany ze względu na brak inwestycji w badania, ale dostępne są badania, które dostarczają pozytywnych informacji na temat jej zdolności do łagodzenia bólu i zmniejszania objawów raka. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła dwa syntetyczne rodzaje marihuany, dronabinol i nabilon, a dalsze badania są w toku.

Alternatywa dla recept

W naszej kulturze doskonale znamy natychmiastowe działanie leków, które pomagają zwalczać ból, stres i zapalenie stawów. Jednak skutki uboczne mogą być równie trudne do pokonania. Mimo poczucia bezpieczeństwa związanego z używaniem znanych recept, może warto wypróbować marihuanę, aby sprawdzić jej działanie przeciwbólowe bez dodatkowych efektów ubocznych.

Co to jest piętno?

Być może w przeszłości używanie marihuany było poza głównym nurtem życia społecznego, ale wraz ze zmianą prawa stare piętna szybko znikają. Według sondażu Truven Health Analytics NPR Health Poll z 2014 r. około 78% respondentów zgadza się na używanie marihuany do celów medycznych. Wraz z rosnącą legalizacją liczba ta będzie prawdopodobnie wzrastać.

Istnieje więcej niż jeden szczep

Osoby niezaznajomione z marihuaną mogą łatwo nie wiedzieć, że podobnie jak w przypadku kawy czy chipsów, wybór dostępnych odmian jest bardzo duży. Od najlepszych nasion marihuany po różnorodne odmiany, nie musisz się martwić o uniwersalne podejście. Jeśli szukasz sposobu na radzenie sobie z objawami stresu, możesz spróbować Girl Scout Cookies lub OG Kush, a w łagodzeniu bólu może pomóc One to One.

Zwiększanie apetytu

Wielu seniorów ma problemy z kondycją fizyczną i utrzymaniem zdrowej wagi, ale zdrowie ciała jest ważnym elementem dobrego starzenia się. Na szczęście, jak wynika z badań przeprowadzonych przez American Journal of Epidemiology, wskaźnik otyłości jest o jedną trzecią niższy u osób, które palą marihuanę minimum 3 razy w tygodniu. Ważne jest tylko, aby nie polegać wyłącznie na marihuanie w celu utrzymania wagi.

Znajdź pomoc dla osób starszych w swoim życiu

Marijuanadoctors.com jest Twoim źródłem informacji na temat wszystkich rzeczy związanych z medyczną marihuaną. Sprawdź nasze zasoby na temat dolegliwości, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, w jakich schorzeniach może pomóc marihuana. Regularnie aktualizujemy również nasz blog, zamieszczając na nim najnowsze wiadomości, aktualizacje programów i zasoby dotyczące marihuany.

Aby pomóc seniorom w Twoim życiu uzyskać pomoc, na którą zasługują, znajdź lekarza w pobliżu i już dziś zajrzyj do lokalnych poradni.

Zobacz również