logo

4 sty 2016

Medyczna marihuana

Od roku 1965 mamy na terenie Australii niezmieniające się prawo, które zakazuje posiadania oraz hodowania marihuany na terenie tego kraju. Rząd obecny stara się jednak pracować nad nowymi rozwiązaniami, by dostępna stała się marihuana medyczna. Działania takie mają sprawić, że dostępne będą środki z THC dla osób, które będą potrzebowały ich do leczenia ciężkich chorób. Minister zdrowia na terenie Australii stara się prowadzić działania, które pozwolą jej ocenić jakie konkretnie są potrzeby w zakresie medycznej marihuany. Okazuje się, że minister angażuje się obecnie w rozmowy z osobami, które chcą z takiej marihuany medycznej korzystać. Dzięki temu osiąga możliwość poznania rynku oraz tych schorzeń, w których marihuana może się okazać bardzo ważnym elementem.

Dowiadujemy się między innymi z takich działań jakie konkretnie są potrzeby i tak naprawdę jak wielką ulgę może za sobą nieść medyczna marihuana. Nie można zapominać o tym, że obecnie zmieniać się może sposób jej pozyskiwania ponieważ nie będzie trzeba szukać nielegalnych źródeł co dla chorych będzie bardzo ważne. Przygotowane mają być takie normy, które pozwolą na sprzedaż i hodowlę marihuany medycznej pod pewną kontrolą. Chodzi o to, by ograniczać możliwość wprowadzenia jej do obrotu w takiej formie, która stanie się bardziej relaksującą niż medyczną. Dlatego właśnie ważne zadanie rządu, który musi wybrać najlepsze prawne rozwiązania. Medyczna marihuana w Chorwacji Od kilku miesięcy taka marihuana dostępna jest między innymi na terenie Chorwacji.

Udało się tam przygotować ciekawe przepisy, gdzie określona jest dokładnie przy jakich chorobach może być używana i jakie są konkretnie wymagania wobec pacjentów. Do legalizacji doprowadzono po kampaniach, które miały także uświadomić jak ważnym składnikiem jest dla wielu chorych marihuana. Jednocześnie przepisy są niezwykle precyzyjne i określają między innymi dawkę jaka może być przyjmowana przez konkretnych pacjentów, dzięki czemu cały czas możliwa jest kontrola nad tym jak marihuana rozchodzi się na rynku.

Zobacz również