logo

6 maj 2022

Jak uprawiać konopie na sok?

Jak uprawiać konopie na sok

Posted by Marijuana Doctors on 11/12/2015 in Uprawa

Zaktualizowano 28 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Bez względu na to, czy chcesz uprawiać konopie do przygotowywania porannego smoothie, czy też używać ich do robienia soków, potrzebujesz kilku wskazówek, zwłaszcza jeśli nie jesteś ekspertem. Czasami trudno jest dostać w ręce olej z marihuany lub może on być po prostu trochę za drogi. Spożywanie surowej marihuany jest doskonałym sposobem na przyswojenie wszystkich właściwości kannabinoidów, które są niezbędne do osiągnięcia maksymalnego stanu zdrowia. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie będziesz miał uczucia "haju".

Jakich nasion mam użyć?

Najlepiej kupić nasiona, aby mieć pewność, że są najlepszej jakości, ale jeśli w jakiś sposób masz je dostępne, zwróć uwagę na ich jakość. Nasiona powinny mieć kolor od brązowego do szarego. Te, które są bladozielone lub białe, należy usunąć. Na tym etapie nie jest możliwe stwierdzenie, czy nasiona są żeńskie czy męskie.

Zwilżyć wodą destylowaną kawałek włókniny bawełnianej lub bibuły i położyć na nim nasiona. Następnie należy przykryć go kolejnym kawałkiem, który również należy zmoczyć. Wszystko to włóż do plastikowej torebki i postaw na parapecie na kilka dni.

Sadzenie nasion w doniczce

Po około 3 dniach wykiełkowane nasiona można umieścić w małej doniczce, na głębokości około 10 cm, aby zapewnić wzrost korzeni. Nowi hodowcy mogą na początku kupić bogatą w składniki odżywcze ziemię doniczkową w dziale ogrodniczym. Ważne jest, aby sprawdzać równowagę pH, zawartość składników odżywczych i tlenu. W tej fazie roślina potrzebuje stałego oświetlenia, a podłoże musi być wilgotne.

Ważne:

Rośliny należy trzymać pod światłem, zawsze w odległości około 10 cm.

Dwa tygodnie później:

Po ciągłym zamgławianiu rośliny bez jej podtopienia, rośliny będą gotowe do przesadzenia do 5 litrowej doniczki lub podobnej. Na tym etapie roślina będzie potrzebowała około 12 godzin światła. W naturalnym świetle przebiega to naturalnie. Należy więc stworzyć środowisko, w którym rośliny będą miały stałe światło (400 W jest dobre), ale nie za gorące. Podlewanie można ograniczyć do jednego razu na 3 dni. Należy uważać, aby nie przesadzić z nasyceniem rośliny.

Określanie płci rośliny

Po 2 do 3 tygodniach można określić płeć rośliny. Roślina męska będzie miała coś, co wygląda jak małe woreczki pyłkowe na końcu gałęzi wychodzących z głównej łodygi. Roślina żeńska ma na końcu gałęzi małe owłosione przyrosty, które w końcu rozwiną się w kwiaty. W tym momencie należy usunąć wszystkie rośliny męskie, aby uniemożliwić zapłodnienie.

Kolejny etap: odżywianie i osiąganie dojrzałości

Dla celów produkcji soków etap kwitnienia nie jest tak ważny. Celem jest posiadanie dostępnych liści.

Wnioski:

Szczegółów jest oczywiście więcej, a uprawa własnych konopi wymaga też trochę badań. Może to nawet zająć trochę czasu, ale nie poddawaj się! W zielonych rzeczach tkwi siła!

Zobacz również