logo

9 sty 2022

Sprzedaż rekreacyjna w Maine rozpocznie się w październiku 2020 r.

Sprzedaż rekreacyjna w Maine rozpocznie się w październiku 2020 r.

Posted by Nancy Moraa on 08/18/2020 in Aktualności

Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Głównego Lekarza.

9 października tego roku, wszyscy dorośli w wieku 21 lat i więcej będą mogli legalnie kupić marihuanę. Firmy zajmujące się marihuaną w Maine rozpoczną wtedy sprzedaż rekreacyjną, zgodnie z ogłoszeniem stanowego organu regulującego rynek marihuany. Sprzedaż MMJ w Maine rozpocznie się w październiku 2020 r.

To znaczące ogłoszenie przychodzi po prawie czterech latach, kiedy wyborcy zatwierdzili legalizacyjną kartę wyborczą. W porównaniu do innych stanów, które zalegalizowały w tym samym dniu, jak Kalifornia, Massachusetts i Nevada, Maine miało największe opóźnienie w realizacji. Ku frustracji pacjentów i właścicieli biznesów związanych z marihuaną.

Pierwsza runda licencji zostanie wydana po święcie pracy we wrześniu

8 września to dzień, w którym zostanie wydana pierwsza tura licencji na biznes związany z marihuaną. To da licencjobiorcom miesiąc na rozpoczęcie zbiorów, przetwarzania i ustanowienia kontroli jakości wszystkich swoich produktów z marihuany. Wciąż nie ustalono ile licencji zostanie zatwierdzonych.

Według Office of Marijuana Policy (OMP), części Maine Department of Administrative and Financial Services, pierwsze aktywne licencje dla firm zajmujących się rekreacyjną marihuaną zostaną wydane we wtorek, 8 września.

Licencje na konopie indyjskie zostały opóźnione z powodu obaw o zdrowie i bezpieczeństwo.

Biuro ds. Polityki Marihuany (OMP) planowało uruchomić sprzedaż detaliczną w kwietniu. Ale wszystko to zostało naruszone z powodu wybuchu epidemii koronawirusa.

"Zdrowie i bezpieczeństwo społeczeństwa są na pierwszym planie każdej podejmowanej przez nas decyzji," powiedział dyrektor OMP Erik Gundersen w komunikacie prasowym. "Podczas gdy byliśmy gotowi do uruchomienia tej nowej branży na początku tego roku, nie chcieliśmy poświęcić wysokich standardów, które ustaliliśmy dla tego programu, uruchamiając go podczas pojawiającej się pandemii zdrowia publicznego i przy braku placówki badawczej".

"Przy wsparciu społeczności zdrowia publicznego, gmin w całym stanie, a przemysł, który regulujemy, wykorzystaliśmy ostatnie kilka miesięcy, aby zapewnić, że ten nowy przemysł zostaje wprowadzony do konsumentów Maine w sposób, który jest tak odpowiedzialny, jak to możliwe," powiedział.

W czasach pandemii koronawirusa, firmy zajmujące się handlem konopiami indyjskimi powinny być rygorystyczne pod względem dystansu społecznego i innych wymogów bezpieczeństwa publicznego, aby mogły z powodzeniem działać.

"Dzisiejsze ogłoszenie jest ważnym kamieniem milowym w uhonorowaniu woli wyborców Maine. Jest to znaczący krok w kierunku uruchomienia nowego przemysłu w stanie", powiedział Gundersen. "Wielu właścicieli firm, z którymi rozmawialiśmy podczas procesu aplikacyjnego, jest gotowych i chętnych do rozpoczęcia działalności".

The Four Year Waiting Period: Dlaczego rekreacja została wstrzymana przez Legislaturę Maine

Czteroletnie opóźnienie we wprowadzeniu ustawy jest większe niż w innych stanach. Legalizacja w tych stanach w tym samym czasie mogła być spowodowana wieloma rzeczami. Jedną z głównych rzeczy, która mogła spowodować to opóźnienie, była ingerencja ówczesnego gubernatora Paula LePage'a (R). Ten gubernator był bardzo głośnym przeciwnikiem, jeśli chodzi o reformę marihuany. Gubernator mógł być wspierany przez innych ustawodawców, jeśli chodzi o ingerencję w realizację.

Gubernator Janet Mills (D) podpisała w zeszłym roku ustawę o legalnej sprzedaży marihuany. Dziś przyjęła bardziej elastyczne podejście, biorąc pod uwagę poparcie wyborców zarówno dla marihuany medycznej, jak i konopi indyjskich.

Zobacz również