logo

19 lis 2021

Jak zrobić w domu napoje z konopi bez gorzałki?

Jak zrobić domowe napoje z konopi bez gorzały?

Posted by Lori Ann Reese on 09/02/2021 in Przepisy na konopie indyjskie

Zaktualizowano 3 września 2021 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer.

Czy kiedykolwiek podróżowałeś do innego stanu i próbowałeś napojów z konopi? Są one dostępne w stanach, które zalegalizowały ich używanie przez osoby dorosłe (rekreacyjne) i są dostępne w Kanadzie. Możesz zamówić je online z dostawą do domu na północ od granicy.

Niezależnie od tego, czy świętujesz długi weekend, czy po prostu cieszysz się czasem spędzonym w domu, kreatywność w kuchni to świetna zabawa. Chociaż napoje z dodatkiem marihuany nie są legalne w każdym stanie, nie oznacza to, że nie możesz spróbować ich w domu.

Jeśli masz kartę medyczną, możesz kupić trochę marihuany w lokalnym punkcie sprzedaży, aby przyrządzić ją w domu. Eksperymentuj z winami, cydrami i koktajlami na bazie konopi w domu.

Upośledzenie po spożyciu napojów na bazie marihuany odczuwane jest inaczej

Jadalna marihuana zapewnia inny rodzaj "haju". Wpływ na twoje ciało i mózg po spożyciu jadalnej marihuany jest znacznie inny niż w przypadku innych metod przyjmowania, takich jak na przykład palenie. Jedną z rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, jest to, że wchłanianie THC jest szybsze w przypadku napojów niż jedzenia.

Ma to sens, jeśli się nad tym zastanowić. Napoje z marihuaną, które kupujesz, mogą mieć specjalne nanoemulsje. Jest to proces destylacji THC do maleńkich cząsteczek, które mogą być szybko wchłonięte. Skraca to również czas odczuwania efektów po wypiciu do około trzydziestu minut. W przypadku większości pokarmów potrzeba kilku godzin, aby zacząć działać.

Przygotowując w domu napoje z dodatkiem marihuany, zastanów się, jak chcesz się czuć po ich wypiciu. Na przykład, jeśli chcesz poczuć się zrelaksowany i przenieść się na kanapę lub hamak na balkonie na drzemkę, unikaj kofeiny w swoim przepisie. Planujesz spędzić czas z przyjaciółmi (lub wyjść z domu) po kilku drinkach? Rozważ przepis na kofeinę o niskiej zawartości cukru, który zapewni Ci delikatne pobudzenie, którego potrzebujesz, zanim przyjedzie Twój Uber.

Podobnie jak w przypadku palenia marihuany, efekt psychoaktywny, jaki uzyskasz, będzie zależał głównie od odmiany, którą wybierzesz. Dekarboksylacja odmiany Sativa prawdopodobnie spowoduje szczęśliwy, energiczny, być może kreatywny i rozmowny nastrój, którego pragniesz. Załóżmy jednak, że planujesz "zostać w domu" i chcesz stworzyć wino z dodatkiem marihuany. Przepyszne! Zamiast tego możesz wybrać hybrydę Indica, aby uzyskać lekki efekt uspokajający.

(Canva)

Czy napoje THC są zdrowsze do picia niż konwencjonalny alkohol?

Podróżując po Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, osobiście spróbowałem kilku napojów z konopi. W Kalifornii miałem okazję spróbować wina, które było niesamowicie pyszne. I kilka napojów w puszkach, które były jak wstępnie zmieszane koktajle. Margarita bez kofeiny na bazie marihuany? To było tak niesamowite, jak brzmi.

Brzęczenie, które dostajesz od napoju z marihuaną jest inne, niż kiedy spożywasz napoje alkoholowe. Osobiście uważam, że jeśli świętujesz, to koktajle lub wino (a nawet mrożona kawa!) z THC są fajniejsze. I praktyczne z kilku powodów.

Jedną z pierwszych rzeczy, którą większość ludzi docenia w napojach z THC jest to, że możesz spożywać napoje o niższej zawartości węglowodanów (cukru). Oczywiście, dla większości ludzi nie jest to wielka sprawa, ale dla tych, którzy mają cukrzycę, znalezienie szklanki, która jest przyjazna dla G.I. (indeks glikemiczny) jest wyzwaniem. Jeśli nie niemożliwe czasami.

Dla ludzi takich jak ja, świętowanie często oznacza powstrzymanie się od jedzenia (co nie jest zabawne) lub wzięcie na siebie węglowodanów. Tylko po to, by obudzić się następnego dnia i poczuć się źle z wysokim poziomem cukru we krwi. Czułam się szczęśliwa, że mam inny wybór, który nie podniesie mi poziomu cukru we krwi.

Alkohol sam w sobie jest czynnikiem rakotwórczym związanym z kilkoma rodzajami nowotworów, w tym wątroby, przełyku i żołądka. Częste spożywanie może również uszkodzić nerki, trzustkę, a nawet gęstość kości. Alkohol nie jest przyjazny dla ludzkiego organizmu. Kannabinoidy wygrywają z nim zdecydowanie. W końcu mamy wbudowane receptory marihuany. Co ci to mówi?

Dlaczego nie chcesz mieszać napojów ziołowych z alkoholem?

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez wiele osób podczas spożywania marihuany jadalnej jest niedocenianie efektów. Kiedy palisz lub wapujesz marihuanę, zaczynasz odczuwać efekty w czasie krótszym niż minuta. Fala radości i potencjalnego trwałego uśmiechu pojawia się szybko po inhalacji.

Ale w przypadku edibles jest zupełnie inaczej. Po pierwsze, część zawartości kannabinoidów jest tracona podczas wchłaniania do organizmu. Dla osób, które przez długi czas używały marihuany, może to zmniejszyć intensywność efektów. I może uzasadniać stosowanie jadalnych (lub ekstraktów) o wyższej mocy, aby je zrównoważyć.

Jednak w przypadku osób, które mają mniejszą tolerancję na konopie, fizyczne i psychiczne efekty działania jadalnej (lub pitnej) marihuany mogą się podkradać. Dzieje się tak, ponieważ wchłanianie THC trwa dłużej. Dlatego efekt może być opóźniony i może minąć ponad godzina, zanim poczujesz pełne działanie.

Potencjalna możliwość zażycia zbyt dużej ilości THC jest o wiele "wyższa" w przypadku edibles. I to właśnie z powodu opóźnionego efektu. Ludzie mogą ulec pokusie zjedzenia większej ilości marihuany, a następnie znaleźć się na nieprzyjemnym haju.

Jeśli odkrywasz marihuanę do picia, trzymaj się jednej rzeczy w ciągu dnia. Wybierz konwencjonalne napoje alkoholowe lub domowej roboty koktajle z dodatkiem THC, ale nie próbuj ich łączyć. Niektóre badania wykazały jednak, że spożywanie marihuany przed alkoholem może zmniejszyć stopień odurzenia. Jeśli więc zamierzasz cieszyć się jednym i drugim, wypróbuj napoje z dodatkiem THC przed wypiciem jakiegokolwiek alkoholu.

Oszczędzaj na marihuanie i kupuj nasiona do swoich napojów DIY

Najwyższa półka? Jasne, jeśli masz na to budżet. Ale większość ludzi wie, jak zaoszczędzić pieniądze, kiedy odwiedza sklep z roślinami. A jeśli planujesz robić w domu napoje lub drinki, nie musisz kupować "idealnego kwiatu".

Dyspensaria oferują zniżki na marihuanę z nasion. Większość ludzi unika tego towaru, ponieważ nie można nim zapakować swojej miski. Jeśli spróbujesz zapalić zioło z nasionami, może to szybko zamienić się w głośny trzask, trzask i pop, jak pokaz fajerwerków w twojej misce. Jest to trochę przerażające.

Ale nasiona są doskonałym wyborem do robienia napojów z konopi w domu. Powodem jest to, że nasiona można również opiekać i mielić. Palenie nasion marihuany może nie jest relaksujące, ale daje kilka korzyści.

Dekarboksylowane nasiona marihuany, spożywane w formie jadalnej, zapewniają:

  • Wapń
  • Potas
  • Witamina E
  • Fosfor
  • Magnez
  • Cynk
  • Białko
  • Niezbędne aminokwasy (cysteina, metionina i lizyna)

Kiedy odwiedzasz lokalny sklep dla dorosłych lub medyczny, pytaj o nasiona marihuany. I nie ma znaczenia, czy jest ona dostępna w postaci koktajli (luzem) czy całych kwiatów (nugs). Upraż je, a następnie opiecz w napojach z konopi, które przygotujesz we własnej kuchni.

Będąc w sklepie, możesz sprawdzić, czy nie ma tam skoncentrowanych ekstraktów terpenowych. Czasami są one sprzedawane ludziom, którzy chcą wzbogacić nalewki THC o zdrowe terpy. Świetnie nadają się też do dodania do domowych napojów THC.

(Canva)

Rozpoczęcie pracy i kilka przepisów na napoje z konopi

Jeśli nigdy wcześniej nie przygotowywałeś jedzenia (lub napojów), pamiętaj, że będziesz musiał dekarboksylować marihuanę. Jest to prosty proces tostowania, który aktywuje THC. Jeśli pominiesz etap dekarboksylacji, nie uzyskasz efektów psychoaktywnych. Innymi słowy, nie dostaniesz bzyczenia.

Sprawdź nasz przewodnik i łatwe do wykonania instrukcje dotyczące dekarboksylacji marihuany. A jeśli masz frytownicę? Może zechcesz spróbować również tego.

Nasi pracownicy wyruszyli na poszukiwania najlepszych przepisów na napoje z dodatkiem THC, jakie udało nam się znaleźć w sieci. Sprawdź nasze propozycje poniżej:

1. Kawa z konopiami indyjskimi na zimno (StonedCitizen.com)

2. Sangria z konopi (EmilyKyleNutrition.com)

3. Cydr jabłkowy z konopiami indyjskimi (Cannadish.net)

4. Wino z chwastów (ChowHound.com)

5. Marihuana Margarita (Herb.co)

Szukasz więcej napojów z konopi i przepisów, które możesz wypróbować w domu? Na MarijuanaDoctors.com, od 2010 roku na naszej stronie internetowej zamieszczamy łatwe i pyszne przepisy. Sprawdź naszą sekcję przepisów, aby uzyskać więcej fajnych inspiracji kulinarnych z konopi.

Featured Image: (Canva)

Zobacz również