logo

10 sty 2022

Blokady badawcze w leczeniu bólu

Blokady w badaniach nad leczeniem bólu

Posted by Nancy Moraa on 08/14/2020 in Aktualności

Zaktualizowano 17 sierpnia 2020. Treść medyczna zweryfikowana przez dr Josepha Rosado, MD, M.B.A, głównego specjalistę ds. Medycznych

U.S. Surgeon General Jerome Adams wezwał rząd w 2018 roku do przeglądu klasyfikacji marihuany. Chirurg uważa, że marihuana powinna być badana. Jedną z barier w zmianie klasyfikacji marihuany był brak badań opartych na dowodach. Finansowanie badań jest trudne, ponieważ rząd federalny nie zatwierdza grantów na badania kliniczne substancji kontrolowanych.

Ale to może zacząć się zmieniać. Częściowo z powodu nacisków ze strony amerykańskich stanów (w sumie 34 w momencie pisania tego tekstu), które zalegalizowały medyczną marihuanę. A także z powodu poważnych przeszkód, jakie napotykają firmy związane z marihuaną, jeśli chodzi o legalne usługi finansowe. Zarejestrowane banki nie przyjmują funduszy ani transakcji związanych z marihuaną, ponieważ jest to substancja zakazana federalnie.

Surgeon General Jerome Adams stwierdził: "Podczas gdy popieram lokalne rozwiązania, aby pomóc rozwiązać nasze krajowe wyzwania w zakresie zdrowia publicznego, muszą być one prowadzone przez naukę. Obecnie, badania nad marihuaną finansowane przez NIH posuwają się naprzód. Czynimy postępy w badaniach nad marihuaną i jej wpływem na ludzki mózg, ciało i zachowanie, a także na nasze społeczności. Powinniśmy nadal szukać sposobów na zachęcanie i umożliwianie badań, aby jak najlepiej informować o polityce dotyczącej potencjalnych właściwości leczniczych marihuany."

Korzystne badania nad związkami chemicznymi

Roślina konopi składa się z setek różnych związków chemicznych. Wiele można się dowiedzieć o kannabinoidach, a jest ich ponad 200, które zidentyfikowano z potencjalnymi właściwościami zdrowotnymi.

Obecnie na Kapitolu toczą się dyskusje na temat nieopioidowych metod uśmierzania bólu. Tak się składa, że kannabinoidy znajdują się na szczycie listy. W przeciwieństwie do rosnącej co roku w Stanach Zjednoczonych liczby ofiar śmiertelnych przedawkowania leków z grupy NLPZ i opioidów, nie odnotowano jeszcze ani jednego przypadku przedawkowania marihuany. Gdzie marihuana była pojedynczą substancją używaną.

Zmiana, którą zaproponował Surgeon General, może być istotna dla reform systemu sprawiedliwości. Może być również ekonomicznym triumfem dla Stanów Zjednoczonych. Stany, które zmagają się z rosnącymi kosztami opieki zdrowotnej z powodu zagrożenia Covid-19, korzystają z dochodów podatkowych. W niektórych stanach dochody te okazały się kluczowe dla regionalnych gospodarek.

Obecnie Stany Zjednoczone pozostają w tyle, jeśli chodzi o badania kliniczne, próby i badania nad korzyściami medycznymi płynącymi z medycznej marihuany. Inne kraje, takie jak Chiny i Izrael, poczyniły znaczące kroki milowe w dziedzinie innowacji i badań medycznych. Kraje G7, takie jak Kanada, zarabiają miliardy dolarów po legalizacji marihuany. Po zalegalizowaniu marihuany w Kanadzie, jej rynki powiększyły się o startupy, IPO i amerykańskie firmy zajmujące się marihuaną, które chcą wziąć udział w akcji. Kanadyjscy producenci i hodowcy marihuany również agresywnie wkraczają na amerykański rynek medycznej marihuany.

Według Dr. Marka Rosenfelda, dyrektora generalnego ANANDA Scientific, apel Surgeona Generalnego o zmianę klasyfikacji marihuany jest zachęcający. Dodaje on również: "Substancje chemiczne występujące tylko w roślinach konopi mogą przynieść ulgę w niewiarygodnym wachlarzu niekorzystnych stanów zdrowotnych. Dzieje się to przy minimalnych skutkach ubocznych i z perspektywą bycia opłacalnym w użyciu."

Drakońskie i przestarzałe przepisy antykonopne

Lecznicze zastosowanie marihuany w dzisiejszych czasach rozpoczęło się w latach 60-tych. Izraelscy naukowcy rozpoczęli badania nad jej unikalną chemią. Dzięki wsparciu rządu, lekarze w Izraelu z łatwością zalecają jej stosowanie jako skutecznej alternatywy farmaceutycznej.

W Stanach Zjednoczonych historia wygląda inaczej. Niestety, Stany Zjednoczone pozostają w stagnacji, jeśli chodzi o badania nad medyczną marihuaną. Drakońskie i przestarzałe prawo antykonopne utrudnia badania. Wojna z narkotykami" i stygmatyzacja marihuany przez dziesięciolecia ograniczały możliwości terapeutyczne dla pacjentów.

Niektórym stanom udało się zalegalizować lecznicze zastosowanie marihuany. Stany te osiągnęły to w procesie legislacyjnym. Ugięły się pod rosnącym naciskiem pacjentów cierpiących na przewlekłe lub rzadkie choroby, lub osłabiające zdrowie. Pacjentów, którzy chcieli (i nadal chcą) bardziej naturalnej i bezpiecznej alternatywy dla leków opioidowych.

Legalna branża warta miliardy dolarów i wzrost gospodarczy sektora konopi w Stanach Zjednoczonych

Według raportu The National Cannabis Economy, tylko w tym roku ponad 11 miliardów dolarów zostanie zarobionych przez przemysł konopi indyjskich. Sprzedaż może osiągnąć 23 miliardy do 2022 roku ze względu na tworzenie miejsc pracy, wpływy z podatków i lepszą opiekę nad pacjentami.

Coraz więcej wpływowych osób popiera zmianę klasyfikacji marihuany. Według Garyna Angela, dyrektora generalnego MagicalButter.com, przeklasyfikowanie marihuany w Stanach Zjednoczonych przyniosłoby milionowe wpływy z podatków, pobudziłoby gospodarkę i zachęciło do finansowania innowacji naukowych. Gwiazdy głównego nurtu również zainwestowały w swoje własne firmy związane z konopiami indyjskimi, co pomogło zmienić opinię publiczną na temat medycznej marihuany w pozytywny sposób.

Kraje takie jak Chiny i Izrael posiadają fundusze na badania nad konopiami indyjskimi i są świadkami znaczących innowacji. Te innowacje mogą wpłynąć na globalny rynek uśmierzania bólu, zwłaszcza w przypadku starzejącej się populacji. Kraje te doświadczyły również przełomowych odkryć w medycynie rzadkich i przewlekłych chorób. Zapewnienie skutecznego uśmierzania bólu za pomocą medycznej marihuany może być rozwiązaniem epidemii opioidów.

Zobacz również