logo

13 sty 2016

Wpływ konopi na regenerację kości

Prowadzone przez naukowców badania nad tym jak wpływa marihuana na kości przynoszą wyjątkowe obecnie wyniki. Okazuje się, że to działanie będzie się zmieniało z wiekiem. U młodych osób kannabinoidy działają niekorzystnie na stan naszych kości. Jeśli jednak weźmie się pod uwagę osobniki starsze to te wyniki są inne. Okazuje się, że wtedy działanie konopi staje się pozytywne, ponieważ chronią one przed osteoporozą oraz słabnięciem kosci. Takie wyniki zostały nie tak dawno przedstawione i oparte zostały o przeprowadzone na myszach dokładne badania.

Osteoporoza to problem, który może dotyczyć jednej trzeciej kobiet i około 10% mężczyzn badacze starają się w swoich rozważaniach podkreślić jak doskonałe działanie będą miały konopie, ponieważ wyłączać będą pewne cząsteczki, które naturalnie znajdują się w organizmie i decydują o rozwoju osteoporozy. Podkreślono, że właśnie marihuana może działać korzystnie w stronę regeneracji kości.

Badania zostały przygotowane ze środków instytutu Arthritis Research Campaign. Udało się przeprowadzić dokładne badania na myszach, w których brały udział zarówno młode jak i starsze osobniki. U tych starszych okazało się, że działanie jest korzystne, ponieważ marihuana zatrzymuje zwiększenie ilości tłuszczu w kościach a to on decyduje o rozwijającej się osteoporozie. Stuart Ralsto, który prowadził te badania stara się dokładnie podkreślić, że te badania to rzeczywiście wyjątkowy krok do przodu, który w dalszej perspektywie może mieć ogromne znaczenie i zdecydować o tym, że marihuana stanie się dostępna pod kątem medycznym.

Zobacz również