logo

4 lut 2022

Wellcana obniża cenę hurtowej sprzedaży medycznej marihuany w Luizjanie

Wellcana obniża cenę hurtowni medycznej marihuany w Luizjanie

Posted by Lori Ann Reese on 07/08/2020 in Luizjana

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Wellcana Group, z siedzibą w Baton Rouge w Luizjanie, jest jednym z dwóch licencjonowanych hodowców medycznej marihuany, którzy obecnie zaopatrują hurtowo dyspensaria w produkty z konopi indyjskich. W dniu 22 czerwca 2020 roku, hodowca ogłosił znaczną obniżkę cen na produkty medycznej marihuany sprzedawane do dziewięciu dyspensariów w Luizjanie.

Sprzedaż medycznej marihuany przez dyspensaria w Luizjanie rozpoczęła się w sierpniu 2019 roku. W porównaniu z innymi stanami, w których medyczna marihuana jest zalegalizowana, Luizjana opóźniła dostęp ze względu na znaczące blokady regulacyjne.

Luizjana ma również jeden z najbardziej restrykcyjnych programów medycznej marihuany w kraju. Zarejestrowani pacjenci mogą nabyć trzydziestodniowy zapas niepalnej medycznej marihuany (nalewki) i oleju z konopi (wkłady vape) tylko do inhalatorów ciśnieniowych. Kapsułki oraz miejscowe kremy i maści są również legalne dla zarejestrowanych pacjentów w Luizjanie.

Podaż i popyt na medyczną marihuanę w Luizjanie nie jest problemem

Na początku lutego 2020 roku, Wellcana Group ogłosiła, że przetwarza ponad 570 roślin marihuany miesięcznie w Luizjanie. Stan nie doświadczył problemu z dostawami od wyznaczonego i licencjonowanego kultywatora. Zaskakujące jest to, że niska sprzedaż medycznej marihuany dla wykwalifikowanych pacjentów została stłumiona przez koszty.

Jedna z historii została opowiedziana przez 36-letnią nauczycielkę edukacji specjalnej, Jessicę Potts, u której w wieku 21 lat zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. Kiedy medyczna marihuana została po raz pierwszy zalegalizowana 6 sierpnia 2019 roku, Potts dostrzegła szansę na dostęp do alternatywnego leczenia wyniszczającego i nieopanowanego przewlekłego bólu.

Potts szybko dowiedziała się po tym, jak została zarejestrowanym pacjentem medycznej marihuany w Luizjanie, że cena detaliczna nalewek do leczenia jej przewlekłego bólu przekraczała jej budżet. Odwiedziła dyspensę, aby kupić trzy butelki nalewki (około jednomiesięczny zapas) i została obciążona kwotą 398,00 dolarów. Był to miesięczny koszt, na który nie mogła sobie pozwolić i skomentowała, że nie będzie w stanie uczestniczyć w programie medycznej marihuany z powodu wysokich kosztów produktów.

Rozmowa na temat przystępności cenowej produktów z medycznej marihuany dla pacjentów w Luizjanie trwa, ponieważ nacisk ustawodawców na legalizację medycznej marihuany w tym stanie wpłynął na wytyczne dotyczące cen. Ze względu na federalną klasyfikację medycznej marihuany według listy I, ubezpieczenie zdrowotne nie jest dostępne, aby subsydiować koszty dla pacjentów.

Cena jednej uncji medycznej marihuany różni się w zależności od stanu

Oxford Treatment Center (Amerykańskie Centrum Leczenia Uzależnień) oferuje stronę z zasobami, która porównuje koszt medycznej marihuany za uncję, we wszystkich zalegalizowanych stanach. W momencie pisania tego tekstu, Dystrykt Kolumbii zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najdroższej medycznej marihuany w Ameryce, z ceną $597.88 za uncję.

Średnia krajowa cena za medyczną marihuanę wynosi 326,60 dolarów za uncję. Stany, w których zalegalizowano marihuanę do użytku dorosłego lub rekreacyjnego, charakteryzują się najniższymi cenami za uncję. Zwiększona konkurencja wpływa na bardziej przystępne ceny dla użytkowników marihuany medycznej i rekreacyjnej.

Jednak w stanach, które ograniczyły liczbę dyspenserów i tych, które zezwalają na dostęp wyłącznie do medycznej marihuany, rynek może być monopolistyczny. Powoduje to znaczny wzrost cen. Mając mniejszy wybór, zarejestrowani pacjenci czują, że ceny są zaporowe dla tych, którzy korzystają z leczniczej marihuany medycznej.

Stan Luizjana wprowadził znaczące zmiany w kwalifikowalności pacjentów, pozwalając lekarzom na zalecanie pacjentom medycznej marihuany według ich własnego uznania. Jednak wielkość sprzedaży medycznej marihuany w tym stanie jest niewielka od sierpnia 2019 roku. Pacjenci zaczęli protestować przeciwko wysokim kosztom medycznej marihuany. Wielu twierdzi, że wysokie ceny powstrzymują pacjentów z niepełnosprawnością i stałymi dochodami przed dostępem do korzyści płynących z programu medycznej marihuany w Luizjanie.

Jeśli hurtowe koszty produktów medycznej marihuany od Wellcany zostaną przeniesione na zarejestrowanych pacjentów kupujących w klinicznych dyspensariatach, Luizjana może odnotować wzrost uczestnictwa w programie, sprzedaży medycznej marihuany i wpływów z podatków państwowych. Co najważniejsze, stan będzie usuwał bariery dostępu dla pacjentów, którzy mogą korzystać z leczenia medyczną marihuaną.

Ten artykuł został wcześniej opublikowany przez WWL.

Zobacz również