logo

11 gru 2021

Missouri przyjmuje ustawę zakazującą niektórych kształtów gumek do żucia związanych z medyczną marihuaną

Missouri przyjmuje ustawę zakazującą niektórych kształtów gumek do żucia dla medycznej marihuany

Posted by Lori Ann Reese on 05/27/2020 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 4 października 2020 roku. Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Wielu pacjentów z kwalifikowanymi schorzeniami, którzy chcieliby poznać alternatywne zastosowanie lecznicze medycznej marihuany, jest zniechęconych dostępnymi metodami jej podawania. W sklepach dostępne są nalewki do przyjmowania podjęzykowego, miejscowe kremy, maści i olejki kannabinoidowe w postaci pary. W niektórych stanach dostępne są również produkty z marihuaną do palenia (zazwyczaj w postaci całych roślin konopi). Jednak wielu pacjentów w Missouri korzysta z gumek z medyczną marihuaną.

Ogólnie rzecz biorąc, opcje dla pacjentów obejmują inhalacje w celu złagodzenia przewlekłego bólu i innych wyniszczających objawów zdrowotnych. Jednak osoby, które posiadają certyfikat uprawniający do medycznej marihuany mogą mieć inne schorzenia, które utrudniają palenie lub waporyzację marihuany.

Dla osób z takimi schorzeniami jak astma, mukowiscydoza, rozedma płuc lub POChP, wdychanie medycznej marihuany poprzez urządzenia spalające/parujące może powodować dodatkowe stany zapalne w układzie oddechowym. W zależności od stanu zdrowia pacjenta, korzyści płynące z terapii medyczną marihuaną poprzez inhalację mogą nie przewyższać negatywnych skutków.

Dlatego właśnie jadalne produkty są realną opcją dla pacjentów medycznej marihuany. Jadalne produkty z medycznej marihuany mogą być różne, od olejków używanych do sałatek, po wypieki. Wyroby cukiernicze, które są produkowane z THC są niezwykle popularne, ponieważ są przenośne i łatwe w użyciu. Mogą to być czekoladki, pastylki lub cukierki, a także gumy do żucia.

Medyczna marihuana spożywana w cukierkach gumowych ma dłuższy okres przydatności do spożycia niż inne rodzaje jadalnych produktów z konopi. Są one również "mniej niechlujne" lub podatne na problemy związane z ekspozycją na ciepło (topnienie). Gumisie z konopi indyjskich są produkowane w różnych smakach i są tak opracowane, aby były lekkostrawne, bez problemów dla osób, które mogą mieć objawy żołądkowo-jelitowe.

Obawy Missouri dotyczące gumek z medyczną marihuaną i nieletnich

Podczas gdy stosowanie gumek o niskiej dawce medycznej marihuany nie jest powodem do niepokoju, to wygląd produktu stanowi zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa dzieci. Gumisie z marihuaną są często produkowane w jaskrawych kolorach i w podstawowych kształtach lub z postaciami z kreskówek. W tym tkwi problem.

Dzieci, które mogą zetknąć się z jadalnymi gumkami mogą założyć, że są to słodycze. W niektórych przypadkach mogą one przypominać multiwitaminy do żucia sprzedawane dla dzieci (zwłaszcza gumy w kształcie postaci z kreskówek).Nowe prawo w Missouri wymaga, aby gumy z konopi miały konwencjonalny kształt. Albo geometryczne koła, owale lub trójkąty. Intencją jest pomoc dzieciom w wizualnym rozróżnieniu, aby przypadkowe użycie nie miało miejsca, w gospodarstwach domowych z nieletnimi.

Ta historia została pierwotnie opublikowana w Missourinet.

Zobacz również