logo

6 mar 2022

Jak stosować nalewki z konopi we właściwy sposób?

Jak używać nalewek z marihuany we właściwy sposób?

Posted by Lori Ann Reese on 11/30/2021 in Przepisy na konopie indyjskie

Zaktualizowano 1 grudnia 2021. Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer.

Dla niektórych osób palenie marihuany nie jest zalecane. Ponieważ nie jest ona zalecana do stosowania, gdy dana osoba ma problemy z układem oddechowym. Na szczęście, marihuana do palenia to tylko jedna z wielu opcji, jakie mają pacjenci. Nalewki z konopi zyskują coraz większą popularność jako alternatywa.

Nalewki to olej z konopi indyjskich podawany w formie roztworu doustnego. Są one dostarczane w butelce z kroplomierzem, który pomaga odmierzyć sugerowaną dawkę. Jednak często, gdy pacjenci po raz pierwszy zaczynają badać możliwości stosowania medycznej marihuany, nalewki nie są pierwszym wyborem.

Jeśli jesteś posiadaczem karty medycznej i badasz swoje możliwości, musisz wiedzieć kilka rzeczy o stosowaniu nalewek. Dla wielu pacjentów, są one bardziej przystępną i wygodną opcją.

Dlaczego ludzie uwielbiają używać nalewek?

Jest wiele powodów, dla których ludzie kupują nalewki z marihuany. Ale wygoda jest na szczycie listy. Dzięki nalewce możesz dawkować ilość zaleconą przez lekarza. Odmierzanie każdej dawki znajduje się bezpośrednio na kroplomierzu.

Nalewki są bezwonne. To może nie być wielka sprawa, ponieważ masz swoją kartę medyczną. Ale załóżmy, że chcesz być dyskretny. Palenie marihuany pozostawia zapach, którego trudno się pozbyć w domu, na ubraniach i włosach. Z nalewkami nie ma tego problemu.

Mogą one smakować naprawdę dobrze. W zależności od tego, jaką nalewkę z konopi kupisz. Możesz zdecydować się na nalewkę smakową, którą lubisz. Możesz też zdecydować się na wersję bez smaku. Taką, którą możesz dodać do napojów lub żywności.

Marihuana do palenia wymaga narzędzi. Fajki i zapalniczki. Nie wspominając o codziennym czyszczeniu szklanych naczyń do marihuany. A trzeba je czyścić codziennie, aby usunąć szkodliwe mikroorganizmy, takie jak pleśń. Nalewka jest sterylna w butelce. Nie pozwalasz, aby kroplomierz dotykał twoich ust, więc może to być bardziej higieniczna opcja. To jest plus dla ludzi, którzy są podatni na infekcje bakteryjne lub grzybicze.

Nalewki są dyskretne i przenośne. Na przykład, jeśli zdarzy ci się być poza domem, możesz użyć nalewki, jeśli potrzebujesz. Ale większość ludzi decyduje się na dawkowanie tylko w domu i na zalecany przez lekarza harmonogram łagodzenia objawów.

1. Wybierz właściwą nalewkę

Jeśli po raz pierwszy uczysz się, jak kupować marihuanę w sklepie, poproś o radę. Nalewki są dostępne na półkach i może być kuszące, aby sięgnąć po to, co jest wygodne, bez zrozumienia siły działania i profilu terpenów. To ma znaczenie.

W każdej poradni (medycznej lub dla dorosłych) są eksperci, którzy mogą udzielić wskazówek. Posiadają oni dogłębną wiedzę na temat odmian marihuany. I chcesz być wybredny co do szczepu, który wybierzesz, nawet dla nalewki. Ponieważ efekty, w tym energia, senność, relaks i łagodzenie bólu, zaczynają się od wyboru odpowiedniego szczepu marihuany.

2. Weź pod uwagę preparaty na dzień i na noc

Czy powinieneś kupić dwie różne nalewki? To zależy od tego, jak zamierzasz ich używać. I jeśli wahasz się między używaniem nalewki i innego produktu z konopi, takiego jak vape lub edibles. Nie pomyl się, podwajając dawkę z nalewką, myśląc, że nie jest ona tak silna. Niezależnie od tego, czy ją palisz, czy przyjmujesz doustnie, będzie ona miała działanie upośledzające.

Nalewki na dzień mogą być stosowane, gdy chcesz zwiększyć lub utrzymać swoją energię, skupienie i czujność. Nie powodują one senności i mogą stanowić niewielki zastrzyk energii dla osób cierpiących na chroniczne zmęczenie. Nalewki z konopi sativa mogą również poprawić nastrój w przypadku depresji.

Nalewki na noc mogą być stosowane do uśmierzania bólu. Niektórym osobom cierpiącym na przewlekły ból sen zakłócają skurcze lub neuropatyczny ból nerwów. Nalewki sporządzone z odmian konopi o dominacji indiki mogą pomóc w uzyskaniu solidnej nocy snu. Mogą one mieć działanie uspokajające. I z tego powodu, prawdopodobnie nie chcesz używać nalewki Indica w ciągu dnia, chyba że Neflex i couch-crash brzmi świetnie w niedzielne popołudnie.

3. Stosuj się do zaleceń na etykiecie dotyczących dawkowania

Kibelki i nalewki mają jedną wspólną cechę, oprócz kannabinoidów. Ludzie mogą nie doceniać działania doustnej marihuany. A to dlatego, że w przeciwieństwie do marihuany palonej, marihuana doustna potrzebuje więcej czasu, aby przetworzyć się w Twoim organizmie.

Po spożyciu jakiejkolwiek substancji jadalnej (w tym nalewki), następuje okres wchłaniania. W przypadku jedzenia w formie doustnej, możesz nie odczuwać niczego przez trzydzieści do czterdziestu pięciu minut. Nalewki są nieco szybsze. Możesz zacząć odczuwać coś już po piętnastu (15) minutach.

Upewnij się, że postępujesz zgodnie z zalecaną dawką podaną na etykiecie nalewki z konopi. Lub sprawdź dwukrotnie z lekarzem, aby upewnić się, że bierzesz odpowiednią ilość. Jest to jednak metoda prób i błędów. Czasami ta sama ilość nalewki może mieć na ciebie różny wpływ. Może to zależeć od Twojego nastroju, tego jak bardzo jesteś zmęczony, ile zjadłeś jedzenia, innych suplementów, które przyjmujesz i nie tylko.

4. Trzymaj olejek pod językiem

Jeśli używasz nalewki, ale czujesz, że nie działa dobrze, może to być sposób, w jaki podajesz swój olej. Metoda, którą powinieneś zastosować to dozowanie odpowiedniej ilości pod język. Następnie trzymaj ją tam bez połykania przez sześćdziesiąt sekund.

Sublingual absorpcja jest metodą używaną w nalewkach. Czy znasz tę sieć żył pod językiem? Znajdują się one bardzo blisko powierzchni, dlatego możesz je zobaczyć. Kiedy trzymasz olejek w tym zbiorniku pod językiem, pozwalasz, aby nalewka została wchłonięta do krwiobiegu.

Jeśli jednak po prostu wrzucasz nalewkę do ust, możesz nie uzyskać pełnego efektu. Jest to również prawdziwe dla ludzi, którzy wolą dodać nalewkę do napojów, takich jak kawa, herbata lub smoothie. Jeśli przyjmujesz ją z jedzeniem, efekt będzie łagodniejszy, ponieważ część kannabinoidów jest tracona w procesie trawienia. A niektórzy pacjenci wolą, aby nalewki były rozcieńczone.

5. Spróbuj dodać swoją nalewkę do napoju lub jedzenia

Tak, możesz dodać swoją nalewkę do dowolnego napoju lub jedzenia. Twoja tolerancja na marihuanę (zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz stosować ją w celach leczniczych) może być niska. I nawet przy najniższym stosunku mocy THC, może to być dla ciebie trochę za dużo.

Kiedy zaczynasz dodawać olej z konopi do żywności i napojów, musisz określić jego właściwą ilość. Pomyśl o spożywaniu marihuany jako o procesie, który spowalnia efekty psychoaktywne i fizjologiczne. Możesz spróbować gotować z nalewką z konopi lub przygotować specjalne potrawy "tylko dla dorosłych".

Czy można zrobić własną nalewkę z konopi?

Zrobienie nalewki z konopi wymaga dużo cierpliwości i know-how. Ale kiedy już spróbujesz kilka razy, może się okazać, że wolisz to robić. A materiały, których potrzebujesz do zrobienia własnej nalewki w domu nie są drogie. A dobra wiadomość? W sieci znajdziesz mnóstwo darmowych przepisów, które możesz wypróbować.

Istnieje kilka powodów, dla których ludzie robią swoje własne nalewki. Nawet jeśli wymaga to trochę dodatkowej pracy, może przynieść wiele korzyści:

  • To może być bardziej ekonomiczne. Koszt całego kwiatu, który jest nierafinowany jest mniej kosztowny niż zakup przetworzonej nalewki. Może to pomóc obniżyć koszty, jeśli używasz medycznej marihuany codziennie.
  • Nalewki domowej roboty pozwalają na stworzenie własnego, idealnego smaku. Możesz też dodać dodatkowe koncentraty terpenowe, które zaspokoją twoje unikalne potrzeby związane z dobrym samopoczuciem.
  • Możesz dodać do swojej nalewki kannabidiol (CBD), aby uzyskać potencjalne korzyści przeciwzapalne.

Aby uzyskać instrukcje krok po kroku na temat robienia własnych nalewek z konopiodwiedź nasze centrum zasobów przepisów.

Zdjęcia: Canva

Zobacz również