logo

1 mar 2022

Jak głosować za legalizacją marihuany w 2020 r.

Jak głosować za legalizacją marihuany w 2020 roku

Posted by Marihuana Doctors on 04/06/2020 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Sondaż Pew Research pokazuje, że 59% Amerykanów popiera legalizację zarówno medycznej, jak i stosowanej przez dorosłych marihuany, a co najmniej kilkanaście stanów wykazało oznaki postępu w tej kwestii na początku tego roku. Teraz, kiedy szeroko rozpowszechniony dystans społeczny, mający na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się COVID-19, zmienił codzienne życie ludzi na całym świecie, możesz zastanawiać się nad perspektywą działań pro-konopnych w USA w listopadzie tego roku.

Stany mogą zalegalizować marihuanę poprzez głosowanie lub ustawodawstwo. Kampanie wyborcze zazwyczaj wymagają minimalnej liczby (od około 20,000 do setek tysięcy) podpisów od zarejestrowanych wyborców. Zazwyczaj zbieracze podpisów kwestują w centrach handlowych, przed sklepami spożywczymi, a nawet od drzwi do drzwi, starając się zdobyć poparcie. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy, kilka stanów odnotowało znaczący ruch w kierunku zdobycia wymaganej liczby podpisów i umieszczenia swoich inicjatyw na karcie wyborczej w listopadzie 2020 roku.

W Południowej Dakocie, na przykład, zarówno medyczna, jak i dla dorosłych inicjatywa została już zakwalifikowana. Zwolennicy w Arizonie również osiągnęli wymagany próg podpisów, który pozwoli wyborcom zdecydować, czy rekreacyjna sprzedaż będzie współistnieć z już istniejącym programem medycznej marihuany. Niestety, próby zebrania podpisów w stanach Missouri, Nebraska i Idaho prawdopodobnie nie przejdą.

W stanach, które wybierają drogę legislacyjną, władze muszą być w trakcie sesji, aby projekty ustaw pro-marihuanowych mogły zostać uchwalone. Ustawodawcy w Nowym Jorku, Connecticut i Vermont mieli w tym roku przedstawić kolejne reformy dotyczące marihuany, ale niektóre legislatury stanowe zostały zawieszone, aby dostosować się do wytycznych dotyczących dystansu społecznego. Dla tych legislatur, które nadal obradują, zajęcie się skutkami pandemii na poziomie stanowym będzie miało wyższy priorytet niż kwestie związane z konopiami indyjskimi.

Mimo to, pozostaje kilka jasnych punktów dla legalizacji marihuany w tym roku. Stany mogą zatwierdzić elektroniczne zbieranie podpisów w tym bezprecedensowym momencie, być może dając szansę większej liczbie takich rozwiązań. Dodatkowo, jeśli wybory w 2020 roku zostaną przeprowadzone w formie głosowania korespondencyjnego, możemy być świadkami wyższej frekwencji wyborczej, co przy założeniu, że sondaże są wiarygodne, może przyczynić się do poprawy wyników marihuany w tym roku.

Zobacz również