logo

17 mar 2022

Dostęp podczas COVID-19: Adwokaci walczą o prawa pacjentów

Dostęp podczas COVID-19: Adwokaci argumentują na rzecz praw pacjentów

Posted by Lekarze Marihuany on 03/19/2020 in Konsumpcja

Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Wiele sklepów i punktów usługowych w Stanach Zjednoczonych zostało tymczasowo zamkniętych w odpowiedzi na zalecenia społeczne mające na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa, COVID-19. Obszar metropolitalny Nowego Jorku, obszar zatoki San Francisco i obszar metropolitalny Seattle należą do najbardziej zaludnionych ośrodków w USA, w których doszło do powszechnego zamknięcia sklepów, a w niektórych przypadkach do ograniczenia ruchu ludności.

Pozostają jednak pytania o to, co dokładnie stanowi "podstawową usługę" i czy dyspensery z marihuaną będą mogły pozostać otwarte.

W odpowiedzi na to, organizacja pozarządowa Americans for Safe Access, zajmująca się promocją medycznej marihuany, wystosowała apel do gubernatorów, aby zagwarantowali pacjentom prawo do zakupu leków. Lista ośmiu postulatów grupy obejmuje zapewnienie, że biznesy związane z marihuaną zostaną zaklasyfikowane jako "niezbędne" w tym okresie, zezwolenie na wizyty w systemie telezdrowia dla nowych i powracających pacjentów oraz złagodzenie ograniczeń dotyczących usług kurierskich i dostawczych.

Podczas gdy w ostatnim tygodniu odnotowano ogromny wzrost sprzedaży zarówno dla klientów medycznych, jak i dorosłych, pacjenci, którzy polegają na medycznej marihuanie w przypadku bólu, nudności, spastyczności, depresji, lęku, PTSD i wielu innych schorzeń, martwią się o to, jak dostęp do niej może się zmienić w nadchodzących tygodniach. Niektórzy pacjenci żyjący ze stałych dochodów lub doświadczający trudności finansowych mogą nie być w stanie zaopatrzyć się z wyprzedzeniem.

W całym kraju sklepy medyczne i dla dorosłych postanowiły, lub zostały zmuszone, do reagowania na bezprecedensowy globalny kryzys w różny sposób. Jednak, podobnie jak w innych sektorach gospodarki, panuje tu zamieszanie i niespójność. W San Francisco, na przykład, we wtorek, 17 marca, wszystkie firmy zajmujące się handlem konopiami indyjskimi otrzymały nakaz zamknięcia i zaprzestania dostaw. Do popołudnia tego samego dnia, nakaz został cofnięty.

Niektóre sklepy z konopiami indyjskimi dostosowały się do protokołów dystansu społecznego poprzez:

    Pozostanie otwarte dla publiczności przy jednoczesnym wdrożeniu bardziej rygorystycznych środków sanitarnych i dystansu społecznegoObsługa tylko pacjentów medycznychOferowanie zamówień online i odbioru od strony krawężnikaPrzejście na usługi dostawcze, gdzie jest to dozwolone-niektóre jurysdykcje złagodziły przepisy dotyczące dostaw, aby sprostać potrzebom pacjentówZamknięcie tymczasowo, aby chronić personel i klientów.

Marijuana Doctors zaleca, abyś postępował zgodnie z wytycznymi CDC i tych z lokalnego rządu. Przeczytaj pełną listę żądań, które złożyła organizacja Americans for Safe Access tutaj: Emergency Call to Action to Governors of Medical Cannabis States.

Zobacz również