logo

13 mar 2022

Chroń swoje płuca przed koronawirusem, wybierając zamiast niego rośliny jadalne

Chroń swoje płuca przed koronawirusem wybierając zamiast tego Edibles

Posted by Marihuana Doctors on 03/26/2020 in Konsumpcja

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Wiele osób na całym świecie gromadzi zapasy żywności i niezbędnych artykułów, starając się dostosować do przepisów dotyczących zdrowia publicznego i uchronić siebie i swoich bliskich przed nowym koronawirusem. Jeśli jesteś pacjentem medycznej marihuany, być może również zrobiłeś zapasy marihuany.

Ponieważ jednak nowy koronawirus, który może prowadzić do potencjalnie śmiertelnej choroby znanej jako COVID-19, atakuje przede wszystkim płuca, CDC ostrzega, że palenie marihuany w tym czasie jest niewskazane.

To prawda, że większość badań nad uszkodzeniami płuc spowodowanymi paleniem dotyczy nikotyny, a nie marihuany. Wiemy na przykład, że palenie tytoniu może uszkodzić lub zabić rzęski w płucach. Cylindry to mikroskopijne struktury w płucach, które pomagają w przemieszczaniu z płuc tego, co do nich nie należy, czyli wirusów, bakterii, śluzu i cząstek stałych. Jeśli rzęski są osłabione przez długotrwałe palenie, ludzie są bardziej narażeni na przeziębienia i poważniejsze infekcje dróg oddechowych, takie jak zapalenie płuc.

Skutki działania nowego koronawirusa pojawiają się znacznie szybciej niż w przypadku palenia tytoniu - powoduje on zapalenie dróg oddechowych i płuc, kaszel, a czasami zapalenie płuc. Ponieważ zapalenie płuc zmniejsza zdolność płuc do pochłaniania tlenu i wydalania dwutlenku węgla, większość zgonów spowodowanych nowym koronawirusem była wynikiem tego właśnie powikłania.

Częste palenie marihuany wiąże się z kaszlem, dusznościami i zwiększoną produkcją śluzu, co wskazuje na pewien stopień uszkodzenia płuc. Chociaż naukowcy nie znaleźli wyraźnego związku między paleniem marihuany a rakiem płuc, można bezpiecznie założyć, że palenie marihuany może również uszkadzać rzęski w sposób, który może znacznie zmniejszyć zdolność danej osoby do zwalczania pierwotnej infekcji, takiej jak koronawirus, a także wtórnej infekcji bakteryjnej wynikającej z nadmiaru śluzu.

Vaping może być bezpieczniejszy niż palenie, jeśli używasz produktów z legalnej palarni, które są wolne od dodatków takich jak octan witaminy E. Ponieważ jednak nie mamy jeszcze zbyt wielu danych na temat długoterminowych skutków vapingu, warto w tej chwili rozważyć inny sposób konsumpcji.

Osoby powyżej 65. roku życia oraz osoby z astmą, cukrzycą, nadciśnieniem lub obniżoną odpornością powinny szczególnie uważać na ostrzeżenia przed podrażnianiem płuc dymem lub oparami. Ale młodszym, zdrowym osobom również zaleca się ostrożność.

Na szczęście istnieje wiele produktów z konopi indyjskich, które nie wymagają wdychania; w tej chwili rozważ przejście na jedzenie, nalewki i leki miejscowe, aby zaspokoić swoje potrzeby związane z medyczną marihuaną. A jeśli znajdziesz się w posiadaniu nadmiaru kwiatów, rozważ zrobienie prostego przepisu na masło kannabinoidowe, które możesz wykorzystać w smakołykach, lekach i nalewkach z dodatkiem konopi.

Zobacz również